Ana sayfa Dergiler İmge Edebiyat Dergisi “Sinema Özel” Sayısı Çıktı!

İmge Edebiyat Dergisi “Sinema Özel” Sayısı Çıktı!

1546
0
PAYLAŞ

 

Burak Koç, Suat Köçer ile sinemayı, sinemanın imkânlarını konuştu. Sinemaya dair birçok bilgi Suat Köçer söyleşisinde.

Abdullah Harun İlhan, Burak Manav ve Talha Kabukçu, Mesut Uçakan, İhsan Kabil ve Abdulhamit Güler’e “Sinemanın İmkânları” başlığı altında çeşitli sorular sordular.

Mehmet Sebih Oruç, “Sanat ve Sinemanın Gerçeklik İlişkisi ” isimli yazısıyla  dosyaya katkı sağlayanlardan.

Mustafa Gazi, “ Kieslowski’nin Rengi ve Tarkovski’nin Türkiyeli Akrabası ” isimli yazısında Semih Kaplanoğlu’na Kieslowski, Tarkovski kadrajından yaklaşıyor.

Sevim Güldürmez, “1920’li Yıllardaki Sinema Mecmualarına Dair Bazı Dikkatler ” isimli yazısıyla dönemin dergilerinden okuyup derlediği sinemaya dair bazı hususları aktarıyor.

Ümmügülsüm Önder, “Aynı Şarkıda Buluşamayanların Filmi: Ah Güzel İstanbul ” isimli yazısında Ah Güzel İstanbul filmini inceliyor.

Talha Kabukçu, “Toplumsal Bir Oyun Olarak Avcılık: Jagten Üzerine Bir Deneme ” isimli yazısında toplumların hafızasını Jagten üzerinden incelemeye tabi tutuyor.

Ayşe Kübra Bilgin, “Kapı Aralayamayan Yalnızlığın İçinde “Yaban Çilekleri” Aramak  ” isimli yazısında film üzerinden tespitlerde bulunuyor.

Eşref Akarsu, “Kubrick Doksan Yaşında ” isimli yazısıyla Kubrick’i incelemeye tabi tutarak dosyamıza katkı sağlayanlardan.

Acısını her zaman yüreğimizde taşıdığımız Kudüs’ü, Filistin’i 9.sayımızdan itibaren “Kol Saati” isimli sayfamızda zikredip yazılarla, çizimlerle, görsellerle dergimizde canlı tutacağız. Bu sayıda “Kol Saati” köşemizde Enes Güllü “Çağrı” isimli yazısıyla yer aldı.  Umudumuz o ki mazlum coğrafyaların acısını, yüreğimizdeki hissini canlı tutup unutmaya hiçbir zaman meyletmeyelim.

Ahmet Kaya, “Aşkın Olmanın Özü: Diğerkâmlık” isimli yazısıyla örnekler üzerinden hayatı ve toplumu konu edinerek tespitlerini aktarıyor.

Arif Mete, Büşra Coşkun, Büşra Özkan, Mehmet Subaşı 9.sayının şairleri.

Hikâyeleriyle ise, Şadiye Kılıç, Burak Koç ve Muhammed Esad İşlek 9.sayımıza misafir oldular.