Ana sayfa Şehir Ne Umduk Ne Bulduk..

Ne Umduk Ne Bulduk..

1487
0
PAYLAŞ

Yeryüzünü gezip görmeye meylediyoruz sürekli çünkü hep en güzeli arıyor gözlerimiz. Ruhumuzun bildiği ama gözümüzün bilmediği ve ahiretten önce de bilemeyeceği en güzeli…
Bu yüzden bir çiçek görmek için kilometrelerce yol gidebilir oraya dakikalarca bakıp gerisin geriye dönebiliriz.
Rabbimizin sonsuz nimetlerinden lavantaları görmek için çıktık bu defa yola. Lavanta kokulu köyün adını duyunca, fotoğraflarını görünce heyecanlanıp gerçeğinin nasıl olduğunu hayal ede ede gittik. Afyon’dan Isparta’ya doğru giderken Keçiborlu tabelasını takip ederek gittik. Bizden bir tavsiye navigasyona uymak yerine Keçiborlu’da birilerine sorarsanız çok daha kolay bulabilirsiniz köyü.

Yolda giderken gördüğümüz rüzgar gülleri, yol kenarlarındaki gelincikler her şey çok güzeldi, inanın hiçbir yere varamasaydık da dostlar ile gelincikleri izleyerek yapılan yolculuğun tadı bizi mutlu etmeye yeterdi. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından gördüğümüz manzara önce bizi üzdü sonra sevindirdi. Çünkü bir hata yaparak lavantaların oluş tarihine bakmamışız, henüz yeşillerdi. Ama henüz yeşil olan bahçelerin arasında öyle güzel bir bahçe vardı ki kendimizi nasıl içine attık bilmiyoruz; zambaklar… Bir kaç fotoğraf çekip biraz bahçenin içinde gezindikten sonra büyük bir şimşek ve ardından yağmur ile birlikte kısa süren bahçe gezintimizi sonlandırmak zorunda kaldık.. 

Isparta’ya kadar gidip güller göremeden dönsek de güzel Isparta sadece gülleri ile değil zambakları, lavantaları, gelincikleriyle çiçeklenmiş bir şehir.

Ne umduk ne bulduk ama iyi ki de bulduk. Her umduğumuz olmaz ama bulduklarımızda bizi bu hayata bağlamak tüm renklerini gösterir. Bulduklarımızın kıymetini bilmek umudu ile..