Ana sayfa Genel Güneş’in Doğduğu Şehir

Güneş’in Doğduğu Şehir

1424
0
PAYLAŞ

14 yaşındaki Filistinli bir çocuğu gözaltına alan İsrail askerlerini görüyoruz. Bir kişi ayağa kalkınca böyle korkuyorlarsa, ya hepimiz ayağa kalkarsak n’olur?

Galiba biraz iman meselesi. 14 yaşındaki bir çocuk kadar olamıyorsak  biz Kudüs’ün neresindeyiz? Asıl işgal nerede?  Slogan Müslümanları olduk. Allah affetsin.

Filistin yalnızca belli bir coğrafyaya sıkışmış değildir” diyor Naci el Ali: “Filistin, insani boyutuyla, haklı davaların simgesidir; bu davalar için ister Mısır’da, ister Vietnam’da, ister Güney Afrika’da mücadele edilsin…”

Selahaddin Eyyubi “Kudüs işgâl altındayken ben nasıl gülebilirim?” demiş vakti zamanında. Bu sözü okuyup düşünmek lazım; kaçımız tam anlamıyla önemsiyoruz Kudüs’ü? Hatta bir dakika yahu, ne önemsemesi? Tek düşündüğümüz eğlencemiz, kıyafetlerimiz, mobilyalarımız, arabalarımız, derslerimiz… Hatta dersleri önemsemek ne kelime, ilmi Allah için öğrenmiyoruz; sırf diploma almak, iş sahibi olunca da yan gelip yatmak için öğreniyoruz -buna öğrenmek denilebilirse tabi-. Unutmadan; gözlerimiz şişene kadar dizi izleyip ağladık da çoğumuz. Peki bizler birkaç dakikalığına dahi olsa, ağladık mı bu dava için? Söyler misiniz, hâl böyleyken biz nasıl bu davayı sahipleneceğiz? Uyanalım, vallahi uyanalım! Bu dava yatarak kazanılmaz, ayağa kalkıp mücadele ederek kazanılır!

Gaz bombası, plastik ve gerçek mermiler, atlı askerler ve karşısında tek bir nida; Allahuekber! Öyle korkuyorlar ki bu sesten, duydukları anda acizce titreyerek elleri tetiğe gidiyor ve yöneltiyorlar silahlarını mazlumların üzerine.. Kahrol İsrail!

Kudüs bir gün özgür olacak!!!
4 parçaya bölünmüş Filistin bir gün birleşecek!!!
Ve o gün hiç bir yahudiyi hiçbir ağaç arkası kabul etmeyecek saklamak için…

Uyan ey kardeşim!!
Kalk kıyama dur Alemlerin Rabbine…

Önce nefsine karşı cihat et ki,
Ettiğin dua mazlumu koruyup kafiri vursun!!!

Elden bir şey gelmiyorsa en azından şuna inanalım; Allah, evine sahip çıkacaktır.

Kudüs, Filistin’in başkentidir. O kadar.