Ana sayfa Genel Hâlimiz

Hâlimiz

1518
0
PAYLAŞ

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/israil-dogu-kudus-te-filistinlilerin-mulklerini-yikti/1241669

Bir haber linki yukarıdaki, görüp geçtiğimiz, kanıksayıp ekranı kapatınca unuttuğumuz cinsten. Ümmeti Muhammed (Aleyhisselam) olarak öyle muazzam bir belde, bölge vermiş ki Allahu Teala bereket merkezi, peygamberler diyarı… O toprakların önemini işgalci bizden iyi biliyor ki 100 yıllık planlarıyla adım adım işgalini sürdürüyor. 

Bu tür haber ve olaylara karşı tepkisizliğimiz, eyleme dönük hareketsizliğimizin temel sebeplerinden Efendimizin (Aleyhisselam) Beytülmakdis dediği bölgenin bize ait olduğuna tam ikna olmayıp iman etmeyişimiz geliyor olsa gerek. Bizim olmayan bir yerin işgaline nasıl karşı çıkabiliriz ki? Evvela bu mübarek bölgenin %100 bize, ümmeti Muhammed’e, ait olduğunun bilincinde olmalıyız. Çünkü Mescidi Aksa ilk kıbledir, Rasulullah’ın miraca yükseldiği, İsa Aleyhisselam’ın doğduğu, Halilullah İbrahim Aleyhisselam’ın hicret ettiği topraklardır. 

Bir toprağı işgal etmek istediğinde bir devlet önce zihinleri işgal eder. Direnmeyen bir topluluktan toprak almak ne kadar zor olabilir ki? Kaç Müslümanı’n kalbinde, duasında Beytülmakdis, Mescid-i Aksa derdi var. Zihinlerimize öyle girdiler ki unuttuk. Önce zihinlerimizi, aklımızı işgalden kurtarmak mecburiyetindeyiz. Bileğe takılan kelepçeden daha tehlikelidir zihindeki prangalar. Ve hürriyetin kaynağı marifettir. Marifette sevgiyi getirir. 

Tanımanın en kolay yolu okumaktır. Selametle. 

https://www.google.com.tr/amp/s/gencmuslumanlar.com/filistin-hakkinda-tavsiye-9-kitap/amp/

Fotoğraf: Şeyma Ülgen